Go to content Go to search

PROMOCJA

Rabat na wybrane podłogi
Laminate vertical installation in living room

Idealny kierunek montażu
Twoich desek podłogowych

Jaki jest najlepszy
kierunek układania podłogi winylowej lub laminowanej?

Kierunek montażu desek podłogowych ma ogromny wpływ na ogólny wygląd pokoju i może okazać się ciężkim orzechem do zgryzienia.

Idealny sposób na ułożenie podłogi: pomieszczenie i światło

Generalnie zaleca się, aby ułożenie podłogi było zgodne z kierunkiem głównego źródła światła i odpowiadało linii najczęściej używanego wejścia do pomieszczenia. Gdy drzwi i okien jest więcej, należy wybrać najłatwiejszy kierunek montażu. Chcesz wykorzystać w pomieszczeniu korzystne „efekty optyczne"? Skorzystaj z trzech praktycznych wskazówek.


ZOBACZ, JAK PODŁOGA QUICK-STEP BĘDZIE WYGLĄDAĆ W TWOIM WNĘTRZU

Horizontal flooring boards in narrow kitchen

1. Kierunek poziomy = szerokość

Instalujesz na przykład podłogę laminowaną w przedpokoju, który jest dość wąski? Ułóż deski poziomo! Deski ułożone wszerz sprawiają, że powierzchnia wydaje się szersza, przez co udaje się uniknąć efektu pudełka. Aby uzyskać jeszcze lepszy rezultat, nie wybieraj ciemnych kolorów podłóg ani ścian, ponieważ sprawiają, że wąskie pomieszczenie staje się jeszcze węższe.

Vertical flooring boards in short kitchen

2. Kierunek pionowy = długość

Gdy kładziesz podłogę w krótkim pomieszczeniu, chcesz dodać mu głębi. Zamontowanie podłogi pionowo sprawi, że pokój będzie sprawiał wrażenie dłuższego. Chcesz spotęgować efekt montażu wzdłuż? Połącz jasną podłogę z ciemniejszymi ścianami - zabieg ten doda pomieszczeniu jeszcze więcej głębi.

Diagonal flooring boards in a small kitchen

3. Kierunek ukośny = wielkość

Aby naprawdę powiększyć bardzo małe pomieszczenie przy minimalnym wysiłku lub koszcie materiałów, możesz wybrać ukośny montaż podłogi. Najczęściej ułożenie pod kątem 45 stopni sprawi, że pokój będzie ucztą dla oczu. Przy zaledwie 10-stopniowym odchyleniu ukośna podłoga pomaga również wizualnie połączyć ścianę ze ścianą w sąsiednim pomieszczeniu, dając jednolity efekt i wrażenie otwartej przestrzeni.

Najlepszy kierunek ułożenia podłogi

Nie masz jeszcze pewności? Sprawdź różne podłogi w swoim domowym wnętrzu!


WYPRÓBUJ NARZĘDZIE ROOMVIEWER

Zmaksymalizuj wpływ Twojej podłogi dzięki kierunkowi jej układania

Podłogi laminowane Quick-Step kierunek układania poprowadzi Cię światło

Poprowadzi Cię światło

Kierunek układania podłogi odgrywa ogromną rolę w jej wyglądzie. Ogólną zasadą jest układanie podłogi w tym samym kierunku, co główne źródło światła, i w tej samej linii, co główne wejście. Jeśli jest wiele drzwi i okien, zdecyduj się na kierunek, który jest najłatwiejszy do montażu.
Podłogi laminowane Quick-Step kierunek układania wąskie pomieszczenia

W wąskich pomieszczeniach

Deski ułożone na szerokość sprawią, że wąskie pomieszczenia będą wydawały się szersze, unikając efektu „pudełka”. Próbuj unikać ciemnych kolorów dla podłóg i ścian, ponieważ sprawią one, że pokój będzie jeszcze mniejszy.
Podłogi winylowe Quick-Step kierunek układania krótkie pomieszczenia

W krótkich pomieszczeniach

Dodaj wrażenie głębi do krótkiego pokoju, układając podłogę wzdłuż. Chcesz zwiększyć efekt? Połącz jasną podłogę z ciemniejszymi ścianami, aby uzyskać efekt większej głębi.

Artykuły powiązane