Go to content Go to search
Quick-Step underlays

Podkład pod panele

Wybór idealnego podkładu pod panele podłogowe

Właściwy podkład pod panele podłogowe to solidny fundament, który przenosi podłogę na wyższy poziom. Dzięki dobrze dobranemu podkładowi, zabezpieczamy podłogę przed zużyciem i zniszczeniem oraz uzyskujemy równą powierzchnię. W ofercie Quick-Step znajdziecie szeroki wybór paneli laminowanych czy winylowych, do których warto wybrać najkorzystniejszy podkład pod panele.

 • Podłogi laminowane z podkładem

  Podkłady dla laminatu

  Udało Ci się znaleźć wymarzoną podłogę laminowaną, ale nie wiesz, który podkład wybrać? Dowiedz się, jak wybrać idealny podkład dla podłogi laminowanej.
  Udało Ci się znaleźć wymarzoną podłogę laminowaną, ale nie wiesz, który podkład wybrać? Dowiedz się, jak wybrać idealny podkład dla podłogi laminowanej.
 • Podłogi winylowe z podkładem

  Podkłady do winylu

  Spodobała Ci się podłoga winylowa i szukasz pasującego podkładu? Dowiedz się, jak dokonać wyboru.
  Spodobała Ci się podłoga winylowa i szukasz pasującego podkładu? Dowiedz się, jak dokonać wyboru.

Podkład pod panele laminowane

Zanim zaczniemy wybierać podkład pod panele laminowane, musimy się zastanowić do jakiego pomieszczenia zamierzamy go wykorzystać. Wybór odpowiedniego podkładu ułatwimy sobie zastanawiając się w jakich warunkach i w którym pomieszczeniu będziemy kłaść panele. Czy podłoga będzie często używana, czy potrzebujemy dodatkowego wytłumienia w przedpokoju lub w pokoju dla dziecka, czy podłoże, na którym będziemy kłaść panele potrzebuje wyrównania, to pytania, które warto sobie zadać wybierając idealny podkład pod panele podłogowe.

Odpowiadając sobie na te pytania możemy zdecydować się wybrać przystępny cenowo podkład Quick-Step Basic Plus lub podkład Quick-Step Thermolevel, który pozwala wygładzić nierówności podłoża do 4 milimetrów oraz zapewnia dodatkową izolację. Natomiast jeśli przy wyborze ważna jest dla ciebie redukcja szumów tranzytowych lub odbiciowych sięgnij po podkład Quick-Step Transit lub Quick-Step Silent Walk.

Podkłady pod panele winylowe

Podkłady stworzone specjalnie pod panele winylowe Quick-Step, wzmacniają zalety podłóg winylowych, a dobrze dobrany podkład zapewnia doskonale równe podłoże. W ofercie Quick-Step znajdują się 3 rodzaje podkładów pod panele winylowe znakomicie dobrane i pasujące do podłóg Alpha Vinyl oraz Vinyl Flex.

Rodzaje podkładów pod panele winylowe

Poszukując najbardziej uniwersalnego podkładu pod panele podłogowe, pasującego do każdego rodzaju paneli winylowych, zdecydowanie sięgnij po podkład COMFORT. Będzie od odpowiedni do każdego pomieszczenia w domu, stworzy bazę wyrównującą podłoże, a w połączeniu z jedną z naszych podłóg winylowych zredukuje hałas pochłaniając dżwięk. Mocno nasłoneczniony salon czy sypialnia potrzebują szczególnego podejścia do wyboru podkładu pod panele. Quick-Step wychodzi naprzeciw takiemu zapotrzebowaniu tworząc podkład HEAT, którego zastosowanie jest obowiązkowe dla podłóg, których temperatura powierzchni przekracza 45°C.

Posiadając poziomowe mieszkanie lub dom, w celu zapewnienia sobie komfortu polecamy sięgnąć po podkład TRANSIT, który pomoże zredukować hałas w pomieszczeniach znajdujących się poniżej. Powyższe podkłady pod panele stworzone specjalnie na potrzeby montażu podłóg winylowych Quick-Step są idealnym wyborem, zapewniając równe podłoże.