Go to content Go to search

PROMOCJA

Rabat na wybrane podłogi

W jaki sposób czyścić i konserwować moje podłogi Quick-Step?

Każda podłoga się brudzi, jest to wręcz nieuniknione. Na szczęście podłogi Quick-Step są bardzo łatwe w pielęgnacji. Dzięki naszym poradom pielęgnacja podłóg laminowanych Quick-Step będzie szybka i przyjemna. 

Przed rozpoczęciem czyszczenia weź swój odkurzacz, dwa wiaderka, mop oraz środek czyszczący Quick-Step Clean.


  1. Dokładnie poodkurzaj podłogę. Wykorzystaj szczotkę do parkietu, aby uniknąć możliwości zarysowania podłogi. Następnie umyj podłogę mopem, by pozbyć się reszty kurzu.
  2. Do jednego z wiader dodaj jedną zakrętkę środka czyszczącego Quick-Step Clean na każde 5 litrów wody. W drugim wiadrze powinna znajdować się czysta woda. Wiaderko z czystą wodą powinno służyć wyłącznie do płukania mopa lub ścierki do podłogi. W innym wypadku zamiast czyszczenia, kurz i zabrudzenia będą wyłącznie rozprowadzane po podłodze.
  3. Po zakończeniu odkurzania i przygotowaniu wiader przychodzi czas na umycie podłogi mopem. Zanurz mop w wiaderku z wodą i środkiem Quick-Step Clean, a następnie dobrze go wyciśnij. Następnie zacznij zmywać podłogę, a całość będzie czysta szybciej, niż myślisz. Aby pozbyć się brudu i kurzu, wypłucz mop w wiaderku z czystą wodą. Proces powtarzaj aż do momentu, w którym Twoja podłoga będzie lśniła czystością.

Wskazówka: Zmywaj podłogę w kierunku zgodnym z ułożeniem desek, aby zapobiec powstawaniu smug.

Bardziej szczegółowe instrukcje znajdują się w naszej ulotce dotyczącej konserwacji.


Niektóre podłogi laminowane Quick-Step są wodoodporne dzięki naszej technologii HydroSeal. Jest to powłoka hydrofobowa, która utrudnia wodzie wnikanie do rowków podłogi. Dzięki temu można je bez obaw czyścić dowolną ilością wody! Należy upewnić się jednak, że woda zostanie usunięta w ciągu 12/24 godzin (w zależności od specyfikacji produktu).

Dowiedz się więcej:

Dowiedz się więcej o czyszczeniu podłóg laminowanych

Zobacz film

Czy ten artykuł był przydatny?
Jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Dziękujemy za opinię!

Ups. Coś poszło nie tak.

Wystąpił nieznany błąd. Spróbuj ponownie. Jeśli ten problem nie ustąpi, skontaktuj się.